Newsletter

Chcesz być informowany o nowych kursach, terminach oraz artykułach?
Twoje kursy Wyślij zapytanie Praca

Blog

 • animator.png

  R Animator - z życia projektu

  Od 1 grudnia Rainbow realizuje na terenie Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy - Zdroju projekt mający na celu zwiększenie szans uczniów szkoły na rynku pracy poprzez wprowadzenie nowej specjalizacji nauczania - animacji czasu wolnego. Jakie są efekty czterech miesięcy pracy? 

 • DSC_7719_small.png

  Nasze ulubione zabawki

  Każdy animator ma zestaw "swoich" ulubionych zabawek - artykułów, bez których nie wyobraża sobie dobrej animacji. My też mamy kilka, które szczególnie lubimy. 

 • DSC_0397_2.png

  Jubileusz podpisania umowy patronackiej

  24 marca 2017r. w Teatrze Zdrojowym im. Mieczysławy Ćwiklińskiej odbyła się uroczysta gala z okazji  jubileuszu podpisania umowy patronackiej Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II z Biurem Podróży Rainbow. Oto krótka relacja

 • DSC_8091_small[1].jpg

  Animatorzy do szkoły językowej na Malcie poszukiwani!

  Dla naszego partnera - szkoły językowej  z Malty - szukamy animatorów. Jeśli myślisz o pracy w animacji, ale nie możesz wyjechać z nami na pełne 3 miesiące, zapoznaj się z ofertą.

 • DSC_1791small.jpg

  Animacja vs. awans w korporacyjnych klimatach

  Nagle nadchodzi ten moment. Głodne oczy patrzą na Ciebie i wymownie mówią – I co ona nam tu teraz ciekawego powie?

   

  1,2,3…gorąco, zimno, oddech. TERAZ! 

 • bohater.jpg

  Nie rób tak, czyli jakich błędów nie popełniać cz. 2

  Kilka tygodni temu pisaliśmy o błędach, jakie często popełniają kandydaci na pilotów, rezydenetów i animatorów ZANIM zaprezentują się na rekrutacji. Dzisiaj o tym, jakich zachowań unikać, kiedy już spotkamy się z rekruterem twarzą w twarz 

 • ania_len.jpg

  Dzień z życia rezydenta

 • oboz_Kreta.jpg

  Wyjazd szkoleniowy, czyli wstęp do Animacji

  Rainbow, jako jedyne biuro w Polsce, przygotowuje swoich Animatorów do pracy w czasie tygodniowego szkolenia wyjazdowego, które jest całkowicie bezpłatne, stanowi kolejny etap rekrutacji. W tym roku będziemy obchodzić okrągłe urodziny wyjazdów - dziesiąte! Co jest w nich wyjątkowego? Poczytajcie

 • Logo_Sklep_Animatora.PNG

  Konkurs ze Sklepem Animatora

  Bardzo lubimy konkursy, a szczególnie te, w których do wygrania są świetne nagrody! :) 

 • kolo.jpg

  Nie rób tak, czyli jakich błędów nie popełniać cz. 1

  Za nami pierwsze edycje rekrutacji pilotów, rezydentów i animatorów. Pomyśleliśmy, że warto podzielić się z Wami naszymi uwagami, może dzięki temu ktoś dostanie wymarzoną pracę, a my świetnego pracownika? Z przymrużeniem oka popatrzmy razem na najczęściej spotykane problemy.

 • DSC_7769_small.jpg

  Animatorze, pilocie, rezydencie - nie zapadajcie w zimowy sen!

  Wielu pracowników destynacyjnych - animatorów, pilotów i rezydentów, pracuje wyłącznie w sezonie letnim kontynuując naukę w pozostałej części roku. W pracy wykorzystują wiedzę i umięjętności nabyte kilka lat wcześniej, ostatni wpis do CV zyskali kilka lat temu. To zmora wszystkich rekruterów. Ludzie, weźcie się za siebie! 

 • &.png

  Zimowy konkurs herbaciany

  Zima wreszcie do nas dotarła, oficjalnie otwieramy czas picia herbaty popołudniami i wieczorami pod ciepłymi kocami! Na pewno macie coś, w czym najbardziej na świecie lubicie zaparzyć herbatę. Pochwalcie się tym, a może spotka Was miła niespodzianka!

 • 11_MINI.jpg

  Czy English jest suffisant?

  W większości ogłoszeń rekrutacyjnych dla pilotów, rezydentów i animatorów pojawia się punkt o „znajomości min. 1 języka obcego, znajomość drugiego języka będzie dodatkowym atutem”. Bardzo często pojawiają się pytania, czy język angielski wystarczy, aby przejść rekrutację. Czy wystarczy jego znajomość, aby bez problemów pracować poza granicami Polski?

 • rep-biuro.jpg

  Akcja rekrutacja - rezydenci

  Wybierasz się na rekrutację rezydentów? Co musisz wiedzieć? Jak przebiega proces rekrutacji krok po kroku? Jak napisać dobre CV? Zapraszamy do lektury! 

 • 1168_small.png

  Akcja rekrutacja - piloci

  Myślisz o pracy pilota wycieczek, ale nie wiesz, jak dostać tę pracę? Co trzeba wiedzieć, na co zwraca uwagę komisja rekrutacyjna? Poznaj przebieg rekrutacji i pokonaj konkurencję J

 • DSC_9509_small.png

  Akademiowe Q&A

  W Black Friday zaproponowaliśmy Wam zabawę, w czasie której zadawaliście nam przeróżne pytania o Akademię. Zasada była jedna - żadnych tematów tabu.

   

  Oto wyniki akcji – niektóre pytania są naprawdę mocne! 

 • rovaniemi_balwanki.jpg

  Zima? To nie czas na nudę!

  Szukasz ciekawego pomysłu na zabawę świąteczną dla dzieci? Znudziły Ci się oklepane gry i ćwiczenia? Sprawdź, co wymyślili nasi animatorzy dla uczestników wyprawy do wioski Świętego Mikołaja! 

 • blog1.jpg

  Dzień z życia animatora Rainbow

  Zastanawiasz się jak wygląda typowy dzień pracy animatora na destynacji? Czy przypomina to jakąś inną wakacyjną „robotę”? Nic bardziej mylnego! Wiedzą coś o tym nasze bohaterki – Ola i Monika. 

 • Kuba.jpg

  Historia pewnej znajomości

  Kiedy pierwszy raz odebraliśmy telefon i usłyszeliśmy nieśmiałe pytanie, czy w ogóle jest szansa, że małżeństwo dostanie u nas pracę - zdziwiliśmy się. A kiedy takich pytań pojawiło się więcej - zaczęliśmy drążyć. Czyżby małżonkowie byli gorszymi pracownikami od singli? I czemu tak nieosiągalna ma być praca nie dość, że w jednej firmie, to jeszcze na jednej destynacji? 

 • Animatorzy_mini.jpg

  Akcja rekrutacja!

  Koniec listopada to według niektórych za wczesny termin, aby myśleć o pracy w wakacje, ale jak już wiecie – to najwyższa pora! Rozpoczynamy więc cykl artykułów związanych z rekrutacjami. Jak wyglądają? Jak się do nich przygotować? O czym pamiętać? Na pierwszy ogień – animator 

   

 • 14976264_10209100087157374_1962488343_o.jpg

  Podróż dookoła świata w poszukiwaniu Światozmieniaczy

  Jeśli od czasu do czasu budzisz się rano i myślisz "a może rzucić to wszystko i wyjechać", poznaj tę historię. Anna i Andrea opowiadają o swoim sposobie na podróż dookoła świata z pomysłem. 

 • Iwona_woda.jpg

  Nie ma miłości na destynacji

  Czy miłość na destynacji jest możliwa? Czy pracując w turystyce w ogóle można liczyć na jakieś poważniejsze uczucia? Rozsądek podpowiada, że nie warto, a serce? 

 • szwendamsie.small.png

  Szwendaczowo - akademiowy konkurs fotograficzny

  Lato już dawno za nami, a zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto sobie nieco powspominać. Pochwalcie się swoimi zdjęciami podróżniczymi, a może właśnie do Was uśmiechnie się szczęście i otrzymacie szansę przeżycia super przygody w Akademii Rainbow :)

 • 1011870_712273532129903_1799175616_n.jpg

  Nudy nie ma

  Wbrew pogodzie, wszechobecnemu przygnębieniu, rozpoczynającym się katarom, wczesnemu zmierzchowi i konieczności zakładania czapek - są powody do radości i nie będziemy za to przepraszać! A nawet pochwalimy się. A co! :) 

 • erkanowadesc.png

  Polskie strefy - naprawdę takie kontrowersyjne?

  Zaraz po udostępnieniu informacji o planowanych "Polskich Strefach" latem 2017 w mediach rozgorzała ostra dyskusja. Pomysł nazywany jest "kontrowersyjnym" (Radio Zet), a czasem "zaskakującym" (Business Insider). No to jak to jest z tymi Strefami? 

 • 3_small.png

  Czy to już czas?

  Codziennie odbieramy przynajmniej kilka telefonów z pytaniem "Czy to już czas, żeby iść na szkolenie, jeśli chcę pracować jako pilot/rezydent/animator w najbliższe wakacje?" Rozwiewamy Wasze wątpliwości 

 • small_r-9.png

  Mamy je!

  Pierwszy dzień szkoły to dla nas początek wspaniałego projektu! Blisko rok ciężkiej pracy, mnóstwo spotkań, kilkaset ulotek, kilkanaście ogłoszeń w Internecie – i wreszcie – SUKCES! 

 • logo_Rainbow_AKADEMIA_pion_RGB_small_200.png

  Co nowego w Akademii?

  Akademia Rainbow od wielu lat wyznacza standardy szkolenia Pilotów, Rezydentów i Animatorów Czasu Wolnego. Czy to oznacza, że nie musi się zmieniać? Oczywiście, że musi! A co te zmiany oznaczają dla naszych kursantów i pracowników?

 • 20160521_111341_small.png

  Najlepsza przyjaciółka rezydenta

  Rezydent – wita nas na lotnisku, uśmiecha się, ubrany jest w nieskazitelnie białą koszulę, a obok ona. Niepozorna i zagadkowa. Najlepsza przyjaciółka, powiernica tajemnic, koło ratunkowe w każdej sytuacji... 

 • DSC_6247_small.png

  Konkurs "Czas na nową pracę"

  Myślisz, że to już czas najwyższy na nową pracę? Chcesz pracować jako Rezydent, Pilot Wycieczek lub Animator? Weź udział w konkursie i zdobądź cenne nagrody, m. in. 40% rabatu na dowolnie wybrane szkolenie organizowane przez Akademię. Spełnienie Twoich marzeń jest bliżej niż myślisz! 

 • blog_2016-02-19_001.jpg

  Study tour dla pilotów wycieczek

  Już w kwietniu kolejny study tour dla pilotów wycieczek do Pragi, Wiednia i Budapesztu. Zobacz, jak wyglądał wcześniejszy, kiedy byliśmy w Wilnie.

 • blog_2016-02-12_001.jpg

  Wyprawa po wiedzę

  Pilot wycieczek, który chce zacząć pilotować imprezy do nowych dla niego miejsc, musi na początku odpowiednio się do tego przygotować, zdobywając wiedzę merytoryczną i organizacyjno-logistyczną. Może korzystać z różnych źródeł wiedzy, takich jak przewodniki, książki, strony internetowe, mapy, znajomi itd.

 • blog_2016-01-29_001.jpg

  Być animatorem! To nie praca dla każdego.

  Jeśli chociaż raz pojawiła Ci się w głowie myśl „pojadę do pracy jako animator, posiedzę w wakacje w ciepełku, pod palmą, pokicam z turystami i jeszcze mi za to zapłacą” – nie rób tego. Jeśli Twoją motywacją do przyjścia na casting jest wyłącznie chęć zarabiania w przyjemnym klimacie, nie spodoba Ci się...

 • blog_2015-07-10_001.jpg

  Praca w wakacje? Trzeba o niej pomyśleć wcześniej...

  Jest szczyt letniego sezonu turystycznego a do biur podróży wciąż zgłaszają się osoby, które chciałyby rozpocząć pracę jako piloci wycieczek, rezydenci czy animatorzy czasu wolnego. Tyle że takie działanie to przysłowiowa „musztarda po obiedzie”, bowiem największe polskie biura kadrę na sezon rekrutują nawet kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu...

 • blog_2015-06-11_001.jpg

  Jak zacząć pracę jako pilot wycieczek?

  Nieustanne podróże, życie na walizkach i ciekawość świata – to sformułowania wpisujące się w zawód pilota wycieczek. Zbliżające się lato to czas, kiedy wielu z Was myśli o wakacyjnej pracy. Takiej, która rozwija, inspiruje i pozwala zarobić.

 • blog_2015-04-02_001.jpg

  [video] Marzysz aby zostać Animatorem Czasu Wolnego? Zobacz video relację z castingu.

  Masz mnóstwo energii, milion pomysłów i lubisz pracę z dziećmi? Pracuj w hotelach na całym świecie w międzynarodowym towarzystwie! Zobacz video relację z castingu na Animatora Czasu Wolnego w Łodzi, poznaj nasze wymagania i zapisz się na jeden z ostatnich edycji kursów na Animatora Czasu Wolnego w Gdańsku lub Warszawie. Pracuj już w sezonie LATO 2015.

 • blog_2015-02-10_001.jpg

  Rezydent turystyczny. Praca, która urzeczywistnia marzenia o podróżowaniu!

  Jak często myślisz o tym, aby porzucić kapryśną polską pogodę i przenieść się w miejsce, gdzie słońce świeci niemal przez cały rok? Wielu nie poprzestaje na marzeniach i decyduje się na ich realizację. To rezydenci turystyczni, którzy opiekują się turystami na kierunkach wakacyjnych na całym świecie. Katalogi największych operatorów zawierają nawet ponad 100 destynacji.

 • blog_2015-02-06_000_cover.jpg

  Zostań Animatorem Czasu Wolnego i ruszaj na przygodę życia!

  Trudno znaleźć inne zajęcie, które tak doskonale łączyłoby przyjemne z pożytecznym. Tańczą na mini-disco, szukają ukrytych skarbów, śpiewają karaoke, grają w waterpolo i ćwiczą aqua aerobik. I to wszystko w czasie pracy, bo na tym ich praca polega! Zaintrygowało? To dodajmy jeszcze, że wykonują ją w miejscach, o których wielu marzy i chciałoby tam spędzić swoje wakacje. Hiszpania, Grecja, Turcja, Maroko i wiele innych miejsc na świecie – tam pracują animatorzy czasu wolnego.

 • blog_2015-02-04_000_cover.jpg

  Twoja praca może być wielką podróżą oraz niekończącą się przygodą!

  Rób to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować. Mrzonka? Absolutnie nie! Tej maksymie na co dzień wierni są piloci wycieczek, którzy otwierają najpiękniejsze tajemnice świata przed turystami. Od ich pasji w dużej mierze zależy, czy klienci biur podróży z urlopu wrócą nie tylko z opalenizną, ale także ogromnym apetytem na kolejne wojaże. Nic dziwnego, że zapotrzebowanie na dobrych pilotów jest bardzo duże.

Dołącz do nas - ludzi ciekawych świata

Zobacz oferty pracy